Pollen

**Prices are all in CDN dollars

Pollen is a super food for you to enjoy! Collected by the bees, it is rich with natural vitamins and the health benefits can’t be compared. Put it in cooking recipes, morning yogurt bowls, smoothies, or other foods, and you’ll be set for your health intake for the day.

Pricing:

1lb container -> $25.00/lb
50 lb box -> $23.00/lb

Q: What do you call a wasp? A: A wanna-bee!